Epidemia powodem dla przemodelowania biznesu?

Czy można zachować pełną efektywność prowadzonej działalności gospodarczej również w czasie epidemii?

Wirus COVID-19 spowodował katastrofalne dla wielu przedsiębiorców spowolnienie gospodarcze. Wykonanie umów staje się coraz częściej niemożliwe, podobnie jak przypisanie winy za taki stan rzeczy drugiej stronie umowy.

Jednocześnie, każdy kryzys to okres tzw. « prosperity » dla wszystkich działalności, które potrafią skorzystać z takich niekorzystnych warunków ekonomicznych.

Być może to odpowiedni moment, by na stałe uzdalniać wszelkie procesy, które mogą być bez uszczerbku wykonywane zdalnie. To nie tylko wyjście naprzeciw oczekiwaniom pracowników i planowanych regulacji prawnych w tej materii, ale również znaczna oszczędność kosztów najmu i utrzymania biur, będących miejscem pracy dla całego personelu. 

Przeniesienie usług do sfery on-line to przyszłość dla wielu branż. Być może kryzys spowodowany pojawieniem się pandemii to dobry moment, by takie rozwiązania wprowadzić niezwłocznie?

Poza oczywistymi korzyściami, które opierają się przede wszystkim na oszczędności czasu oraz pieniędzy, w dzisiejszych okolicznościach ujawnia się kolejna zaleta takiego właśnie modelu biznesowego – bezpieczeństwo.

Planowanie modelu biznesowego, który w swoich założeniach jest niezależny od fizycznego miejsca prowadzenia działalności oraz osobistych spotkań z klientami to przyszłość dla wielu firm świadczących usługi.

Zachęcamy do skonsultowania takich rozwiązań z radcą prawnym lub doradcą biznesowym, który pomoże zaplanować zmianę modelu biznesowego na taki, który będzie bardziej elastyczny i dostosowany do kryzysowych okoliczności.

Jerzy Krypel, Eagle Law